Co się stanie, gdy mecz zostanie zawieszony w Bet365?

Read Time:
10 minut
Edytowano:
12.05.2024

Mecze sportowe są często wstrzymywane z powodu warunków pogodowych, zachowania kibiców lub innych czynników zewnętrznych. Jeśli postawiłeś pieniądze na taki mecz, nie musisz się martwić o swój zakład.

Jak obliczany jest zakład po zatrzymaniu meczu?

Bukmacher Bet365 w regulaminie jasno określił czas, po którym zakłady na główne wyniki są obliczane zgodnie z notowaniami przedmeczowymi. W przypadku piłki nożnej jest to 90 minut, w hokeju 45 minut, a w koszykówce 35 minut. Mecze z innych dyscyplin muszą zostać rozegrane w 70-80%, aby zakład został rozliczony.

Możliwy jest również inny wynik. Jeśli mecz zostanie zawieszony i nie będzie można go kontynuować, zakład może zostać anulowany. W takim przypadku nie ma mowy o jakiejkolwiek wypłacie, ale kwota zakładu jest zwracana do głównego salda o 100%. Istnieją pewne niuanse, które są zapisane w regulaminie Bet365. Najbardziej praktyczne jest rozważenie ich na przykładzie piłki nożnej:

• jeśli mecz zakończył się wcześniej niż oficjalne 90 minut, ale wynik zakładu jest znany, zakład jest obliczany w standardowy sposób;
  • jeśli mecz zakończył się wcześniej, ale wynik nie jest znany, zakład jest anulowany;
  • jeśli mecz został przerwany, ale może być kontynuowany i rozegrany do końca w ciągu 48 godzin od zaplanowanego rozpoczęcia, zakłady pozostają ważne;
  • jeśli mecz zostanie przerwany i powtórzony od początku, poprzednie zakłady zostają anulowane.

match-stoppage

Jak widać, niuansów jest całkiem sporo. Dotyczy to nie tylko piłki nożnej. Na przykład w tenisie mecz może zostać przerwany, ale tutaj zasady nie są tak rygorystyczne. Jeśli data lub godzina meczu zostanie zmieniona, miejsce zostanie zmienione, kort z otwartego na zamknięty lub odwrotnie, zakład jest nadal uważany za ważny i możliwe będzie otrzymanie płatności.

Tabela zawiera czas dla głównych dyscyplin sportowych, który musi upłynąć od rozpoczęcia meczu, aby zakład został pomyślnie zaliczony:

Rodzaj sportu

Minimalny czas

Piłka nożna

90 minut

Siatkówka

45 minut

Hokej

50 minut

Koszykówka

35 minut

Piłka ręczna

50 minut

Futbol amerykański

55 minut

Piłka nożna plażowa

24 minuty

Na tym niuanse się nie kończą. Istnieje wiele sytuacji, w których mecz jest przerywany, ale zakłady są obstawiane na te wyniki:

• ogółem;
  • zwycięstwo jednej z drużyn z uwzględnieniem handicapu;
  • handicap.

W tym przypadku jest on obliczany na podstawie kursu x1. Innymi słowy, ile postawisz na zakład, tyle zostanie wypłacone. Radzę wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj sportu i minimalny czas na obliczenie zakładu, ale także przyczynę zatrzymania.

Zatrzymanie meczu z powodu błędów technicznych lub kontuzji zawodnika

Zła pogoda lub niewłaściwe zachowanie kibiców to jedno. W takich sytuacjach mecz może zostać przełożony lub kontynuowany po przywróceniu normalnych warunków gry. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli powodem przerwania meczu jest kontuzja zawodnika lub problemy techniczne. W takich przypadkach radzę zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

• Kontuzja zawodnika. Jeśli jest to sport drużynowy, taki jak piłka nożna lub koszykówka, kontuzjowany zawodnik opuszcza boisko, a na jego miejsce wprowadzany jest zmiennik. Jeśli jest to tenis lub boks, przyczyna kontuzji odgrywa rolę - jeśli sam zawodnik jest kontuzjowany i nie może kontynuować meczu, zwycięstwo jest przyznawane innemu zawodnikowi. Wyjątek - kontuzja została spowodowana niegodnym zachowaniem innego zawodnika.
  • Błędy techniczne. Może to być zerwana siatka w siatkówce, uszkodzona tablica w koszykówce, niewłaściwa jakość murawy na stadionie w piłce nożnej itp. W 90% przypadków takie problemy są szybko rozwiązywane, ale czasami mecz może zostać przełożony na inny termin. Zakład postawiony na wynik pozostaje ważny.

Na koniec przedstawię mini-konkluzję. Jeśli mecz zostanie przerwany, istnieją tylko dwa scenariusze: zakład zostanie anulowany lub obliczony w zwykły sposób. Tutaj ważne jest, aby wziąć pod uwagę powód przerwania gry.